GÓRA

Turniej Inauguracyjny na najwyższym poziomie!

Miłośnicy polskiej siatkówki! Warta dołącza do grona gmin, które mogą poszczycić się halą sportową spełniającą światowe wymagania, szczególnie w dyscyplinie siatkówki. Trzysektorowe rozgrywki prowadzone w zeszłą sobotę (7.10.2023) pozwoliły w tym roku ugościć aż 12 drużyn! A jeszcze kilka oczekiwało na liście rezerwowej. Nie mieli jednak szans na rywalizację, albowiem wszystkie zespoły stawiły się zgodnie z zapowiedziami na Turniej. A nasi goście reprezentowali całą Polskę, albowiem przyjechały do nas zespoły z Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zabrakło również naszych lokalnych siatkarskich przyjaciół z Burzenina, Sieradza i Turku. Nasze podziękowania kierujemy do Pana Posła Krzysztofa Ciebiada, który przywitał naszych gości i dał znak do rozpoczęcia rozgrywek. Po zmaganiach na najwyższym poziomie, trwających od 9:00 do 19:00, wyłoniliśmy następujące podium:

  1. Mamrot Wilkowyje z Piotrkowa Trybunalskiego
  2. Grzybki z Warszawy
  3. Łapanka Team z Turku

Elementem urozmaicającym rozgrywki był Konkurs Indywidualny na najlepszy zasięg w ataku. Wszyscy zawodnicy mogli sprawdzić jak wysoko sięga ich porażający atak za pomocą specjalistycznego sprzętu do pomiaru tego parametru. Najwyżej skaczącymi zawodnikami turnieju byli:

  1. Dawid Banaszewski z Grzybków Warszawa
  2. Bartek Tomczyk z Łapanki Team Turek
  3. Jakub Tuszyński z Grzybków Warszawa

Podsumowując, pragniemy złożyć podziękowania Totalizatorowi Sportowemu za wsparcie Turnieju, wspomnianemu już Panu Posłowi Krzysztofowi Ciebiada oraz Urzędowi Miejskiemu w Warcie z Panem Burmistrzem Krystianem Kroguleckim. Bez Was Turniej nie odbyłby się i nie moglibyśmy celebrować lokalnego święta sportu. Cieszymy się, że od tej pory będziemy mogli już na tak wysokim poziomie organizować przyszłe zawody na naszej nowej hali.

Do zobaczenia wkrótce!